Magamról

Saját fotó
Budapest, Hungary
Az internet világok egész tárát nyithatja meg előttünk, olyan emberek, gondolatok és információk megismerését, amelyekkel enélkül talán sohasem találkoznánk. Az információ pedig hatalom, annak jó célokra történő felhasználására törekszem ezen blogban is. Az én világom is folyamatosan alakul, de alapvetően olyan értékek felismerését, megóvását tűztem ki célul, melyek mások számára is hasznosak lehetnek, illetve ezeket az információkat keresem másoknál is.

2010. november 29., hétfő

Ma kezdődik az ENSZ Klímaváltozási Konferenciája

Kudarc, kevés esély? Meddig akarnak ezen gondolkozni és semmit sem tenni? Lassan nem is lesz értelme!

InfoRádió / MTI






"Ma kezdődik az ENSZ Klímaváltozási Konferenciája a mexikói Cancúnban. A december 10-ig tartó tanácskozás célja a 2012-ben lejáró kiotói jegyzőkönyv fölváltása egy új nemzetközi megállapodással.
Az elemzők kevés esélyt lának a megegyezésre a tavaly kudarccal zárult koppenhágai klímacsúcs után. Közben szakemberek a brit tudományos akadémia kiadványában arra figyelmeztetnek: a Föld akár 4 fokos fölmelegedését is okozhatja, hogy nincs az államokra nézve kötelező érvényű, a károsanyag-kibocsátást csökkentő megállapodás. A legnagyobb károsanyag-kibocsátó Kína és az Egyesült Államok; a két ország a termeli a szennyezőanyagok 41 százalékát."

2010. november 22., hétfő

Karácsonyfa

Mint rendes környezetvédő, természetesen a karácsonyfa témában is zöldültünk. Apukáméknál és anyósoméknál már régen műfenyő az ünnep dísze és meg kell mondjam a gyerekek ugyanúgy örülnek neki, csodálják, mintha élő fa lenne. (Persze az is benne lehet, hogy leginkább a felaggatott szaloncukrokra koncentrálnak.)
Mi tavaly és előtte nevelgettünk egy nagy dézsában egy szép ezüstfenyőt, mert valahogy nem tudtam lemondani a fa illatáról, esztétikumáról, érintéséről. Aztán ez évben hiába ültettem át a dézsából a fácskát, egyszerűen eldobta összes tűlevelét és végleg megadta magát.
Ez adta az utolsó lökést, hogy mégis beadjam a derekam egy műfenyő megvásárlására, amely most már bent pihen a tárolónkban. A fenyőillatot pedig nagyon egyszerűen pár, vízbe állított fenyőággal meg fogom oldani, hiszen a kertben és anyuéknál is van honnan lemetszeni pár gallyat.
Szóval, boldog karácsonyt az életben maradt fáknak! Remélem nem lesz tonnaszám megvásárolatlan egyed, vagy ha lesz is, legalább értelmesen hasznosítják.

2010. november 18., csütörtök

Teával a nátha ellen

Már szinte el is felejtettem, hogy a szokásos kakukkfű, bazsalikom mellett a hagyma teát is nagyon jól lehet alkalmazni köhögés ellen. Én a tiszta, belsőbb héjak mellett az egész hagymát negyedre vágom és úgy főzöm, aztán citrom és méz és a gyerekek nem is érzik, hogy hagyma tea, mert persze az ellen lelkesen tiltakoznának.
Nagyobbik fiamnak készítettem és a vitaminokkal karöltve elég jól megszüntette a tünetet. Csak sajnos az óvoda egy állandó fertőzési lehetőség, így amint újra ment, megint kezdődött előröl, szóval lehet készíteni és továbbra is inni a finom és egészséges teákat!

Még egy ötlet, amelyet megosztanék, hogy amikor a csipkét a langyos teában kiáztattuk meg is ehetjük, hiszen biztos még marad benne egy kis C-vitamin és így teljesen felhasználhatjuk.

Ezen az oldalon jó leírások vannak a teákról és hatásukról, mi mindegyiket használjuk.
http://teaunnep.hu/teaval-a-natha-ellen.html
Teával a nátha ellen

Ebben a zord téli időjárásban, gyakrabban leszünk betegek, főleg náthásak, mint az év más szakában, de az átmeneti enyhülés sem segít, mert az meg az influenzának kedvez. Ilyenkor (is) jól jön egy pohár tea, ami segít a betegségek megelőzésben, vagy a már kialakult betegség legyűrésében, de a betegség utáni lábadozás időszakában is. Nézzünk is mindjárt körbe, hogy mely teákra számíthatunk ilyenkor.

bodza tea

csipkebogyó tea

kamilla tea

hársfa tea

borsmenta tea

citromfű tea

kasvirág (Echinacea) tea

zöld tea

mate tea

lapacho tea

rooibos tea

Mentsük meg a tonhalakat!

Már csak azért is, mert nekünk kedvenc ételünk:O) Csak sajnos a túlhalászás már veszélyezteti az állományt, illetve ökológiai bombát hordoz magában. Itt csatlakozhatsz az aláírókhoz, hogy ne csak a háttérben beszéljenek az ügyről, hanem rákényszerítsük őket, hogy érdemben tárgyaljanak a problémáról, amelynek remélhetőleg pozitív eredménye is lesz. Ha még nem túl késő ....
http://www.avaaz.org/en/tuna_at_risk_2/?vl

2010. november 9., kedd

Test a lélek börtönében

Szeretettel ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, amelyet barátnőm írt, akivel együtt ültünk a "Női Újságírás" tanfolyamon. Azt hiszem, minden elfogultság nélkül mondhatom, hogy egy nagyszerű írás az anorexiáról.


"Mi taszíthat egy intelligens, csinos lányt az életveszélyes éhezés csapdájába? Hogyan veszi át észrevétlenül a lélek a hatalmat a test felett, kétségbeejtő soványság felé sodorva? Az anorexia nervosa nevű betetség egyre gyakrabban keríti be áldozatait, elsősorban a fiatal lányokat. Azt gondolnánk, mindent megadott nekik a sors: vonzó alakot, kimagasló képességeket, rokonszenves természetet. Ők azonban örök elégedetlenségben élnek. Úgy érzik, ha nem tökéletesek, alkalmatlanok az életre. Lét és nemlét határán táncolva ijesztő mértékig lefogynak, környezetük tehetetlenül szemléli, hogyan döntik romba egészségüket. A regényben feltárul Anikó naplójának titka. Története felfedi küzdelmét az anorexiával és önmagával, az utat, mely a reménytelennek tűnő harctól elvezette a felszabadító gyógyulásig. Az érzelmi hullámvasút, melyen évekig ült, mindannyiunk számára ismerős lehet. Hiszen ki ne gondolkodna el időről időre a társkeresés, a szülő-gyerek kapcsolat, és valódi életcélunk kérdésein? Anikó számára a betegség nemcsak szenvedést hozott, de tanulságos útravalót is. Megismerte valódi énjét, hogy végre békét kössön a teste a lelkével, és újra mosolyogva nézhessen a tükörbe."

Candida

Azért írok erről a betegségről, mert más fórumban találkoztam a tünet megoldásának kérdésével, méghozzá más betegséggel összefüggésben (chlamydia pneumoniae), amely betegségre gyakran antibiotikumos kúrát rendel az orvos.
Azt viszont sok helyen olvasható, hogy az antibiotikum pontosan felboríthatja az emberben ennek a gombának a kényes egyensúlyát.
Mivel jómagam sokáig szedtem antibiotikumot visszatérő mandula, később, amikor kivették torokgyulladásban (amelyet már önmagam megoldottam. ld. "Átalakulás" bejegyzés) természetesen engem is elért ez a tünet.
Sokáig szenvedtem benne, amikor végre megértettem, hogy mi okozza, és találtam rá gyógymódot, hogy a kiváltó okot szüntessem meg, vagyis az antibiotikum szedését. Természetesen emellett állandóan odafigyelek a táplálkozásomra, kerülöm a sok szénhidrátot, nem fogyasztok cukrot, helyette nyírfacukorot, sztíviát használok (ld. korábbi bejegyzések), ellenben sok nyers zöldséget és gyümölcsöt eszem.
A lúgosítás is megoldás a gomba ellen, megfelelő teával, élelemmel vagy lúgos ivóvízzel.
Amikor mégis túlságosan áthágom ezt a szabályt az anti-candida teát használom, amely fűzfa alkotórészek keverékéből áll, és természetesen mellette még szigorúbb diétát folytatok.
Itt található néhány link a további "gyengéd" gyógymódról.

http://candida-kezeles.uw.hu/
http://www.kokuszdieta.hu/2008052124/Candida/Konnyeden-a-Candida-ellen.html

2010. november 8., hétfő

Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Miután elolvastam a szerző: Paleolit étrend cím könyvét, kíváncsi voltam a következőre is, bár ez pár részben már az előző könyvben is megismert tényeket tárja az olvasó elé, mégis számos érdekes gondolatot találtam, amelyeket most idézetek gyűjteményében tenném közzé, illetve egy -két fejezetcímmel ajánlanék.
Amiért elolvastam a könyvet annak az is oka, hogy szűkebb környezetemben is egyre több szenvedő embert találok, akik bizonyos életbeli problémáikkal egyre inkább produkálnak kórós tüneteket.
Azt hiszem azt már senki sem akarja letagadni, hogy a a test és lélek olyan szoros kölcsönhatásban van egymással, hogy akár az egyik, akár a másik nem megfelelő állapota megbetegítheti a másikat. De hol van a megoldás?

Depresszió, pesszimizmus, evolúció
Csak kövessük az okfejtést és megtudhatjuk, a depresszió evolúciós értelmét.

Betegség e a depresszió?

Ártalmas vagy szükséges, mi a normális, vagy abnormális mérték? Ezekre is választ kaphatunk.

Pesszimizmus és optimizmus
Szó esik a két fogalomról, külső és belső kontrollról.

"Valójában korunk pesszimizmusát, boldogtalanságát nem érti meg az, aki a depresszió gyakoriságát méricskéli. A depresszió, ha korrektül alkalmaznák ezt a diagnózist, egy ritka, a szélsőséges állapot volna. Amit ma depressziónak neveznek az jórészt boldogtalanság, levertség, örömtelenség, fáradékonyság, stb."

"Az emberiség a pesszimistáknak köszönheti a fennmaradását és az optimistáknak a fejlődését."

"A modern ember boldogtalanságának fő oka, hogy nem szabad!"

Egy agykutató az emberi boldogtalanságról

"Lambertnek szemet szúrt, hogy miért olyan boldogtalanok az emberek, miközben soha nem éltek olyan jól és stresszmentesen, mint manapság."
Az eredményekről szól a fejezet.


Remélem sikerült felkelteni az érdeklődéseteket!

Átalakulás

Már majdnem egy éve írom a blogot, így elérkezettnek láttam az időt, hogy számot adjak, milyen változások történtek velünk azóta.

Amint a blog kezdetén írtam, volt egy alap problémám, nekem és nagyobbik fiamnak, az ekcéma. Először csak a tüneteket próbáltam házilag kezelni, az orvos által felírt szteroidos krémmel szemben, amelynek ugyan volt eredménye, de nem szüntette meg teljesen a panaszokat. és hosszú távon káros lett volna. Aztán szerencsére rátaláltam Antal Vali oldalára és rájöttem, hogy a tünetek kezelése nem megoldás, az okot kell megkeresni és ennek tükrében lehet cselekedni.
Szép lassan kicseréltem a kozmetikumaimat (a szappantól kezdve a fogkrémig mindent), mosogatószert, mosószereket (bár sajnos a mosódiót csak mosogatógépbe használom, vagy nem foltos ruhákhoz), tisztítószereket és mára talán méregmentesnek mondható a háztartásunk.
Azóta tudok például kesztyű nélkül is mosogatni, a kézmosás sem okoz fájdalmas tüneteket. A sok kence, vegyszer helyett ugyan valamivel drágább, de sokkal kevesebb került a polcra, bár egy-két nagyon olcsó megoldást is megtaláltam, főleg a takarítás terén.

Nem csak ezen a területen történt változás, mert közben az étkezésünket is próbáltuk a paleolit étrend szerint alakítani, bár ez a két gyerek mellett nem megy annyira, de sok mindenben mégis törekszünk az elveket követni. Ugyanebből a forrásból és más orvos által írt könyvből megtudtuk bizonyos vitaminok fontosságát és helyes adagolását, amelynek segítségével én egy éve elkerültem azt, hogy antibiotikumot szedjek, amely nálam egy nagy csoda, mivel korábban állandó torokgyulladásaim voltak.

Még nagyobb szerepet játszanak életünkben a gyógynövények, fűszerek, amelyeket most már saját magam termesztek, szárítgatok, aprítok. A kertben egyre több saját gyümölcsöt és zöldséget termelünk, így tudjuk, hogy ezek nincsenek vegyszerezve, illetve bio vegyszereket fogunk használni és egyéb kíméletes megoldást. A gyümölcsöket mindig maradéktalanul felhasználjuk, lekvárnak, befőttnek, mélyhűtőbe rakjuk, sajnos az aszalást még nem volt időnk kipróbálni.

A fejünkben történt a legnagyobb változás, blogtársainktól és egyéb forrásból is számos írást olvastunk és olvasunk el, filmet néztünk meg, amely még inkább felnyitotta szemünket, illetve megerősített bennünket meggyőződésünkben, hogy az út, amelyen járunk helyes és talán ez az egyetlen út, amelyet gyerekeinknek átadva egy élhetőbb világ formálódhat.

Spórolunk sok mindenen, a használt ruhákat továbbadjuk a rokonságban, magunk is veszünk használt könyvet, játékot, ruhát, de vettünk már víztároló hordót, szerszámot is.
A ruhákat többször megvarrom, férjem szinte mindent megjavít, felújít, takarékosan bánunk a vízzel és más erőforrással. Komposztálunk és a faanyagot is gyűjtjük, felhasználjuk.

Gyerekeinket is a szerénységre neveljük, főként a velük történő foglakozást tartjuk a legértékesebbnek, amit adhatunk nekik.

Az általunk megtalált megoldásokat rokonságunkban, barátaink körében és itt a blogban is próbáljuk közvetíteni, terjeszteni, vegyes eredménnyel, de vannak már követőink:))